Our choice

NAŠE VOLBA

Denně řešíte spoustu otázek. Jak zdravěji jíst? Kde vzít čas na pravidelný pohyb? Co ještě udělat pro svou kariéru? Jak nejlépe vychovávat děti? Není divu, že občas máte pocit, že starost o životní prostředí už je zkrátka nad Vaše možnosti. Nezoufejte! Víme, že praní je jen jedním střípkem mozaiky Vašeho života, ale aspoň v tomto ohledu jsme všechna podstatná rozhodnutí učinili za Vás!

ANO prací síle
100% rostlinného mýdla
NE fosfátům,
enzymům a umělým bělidlům
ANO přírodním
účinkům mýdlových ořechů
NE
optickým zjasňovačům
ANO
čistě veganskému složení
NE
palmovému oleji
ANO tradičním
technologiím a ruční výrobě
NE
syntetické parfemaci
ANO 100%
recyklovatelným obalům
NE
testování na zvířatech

OTÁZKY A ODPOVĚDIOTÁZKY A ODPOVĚDI

Ne. Bylo to jedno z prvních a nejdůležitějších kritérií, která jsme si stanovili pro vývoj našich produktů.
Zeolit je sopečný minerál, jedná se o mikronizovaný křemičitan. Je to čistě přírodní pohlcovač nečistot, který násobí účinky prací sody. Molekuly zeolitu vytvářejí pravidelnou mřížku, která připomíná včelí plást. Díky tomu je schopen účinně zachytávat látky tuhého, kapalného i plynného skupenství. A o to nám jde! Nečistoty z prádla se zachytí v komůrkách „včelího plástu“ a při máchání jsou jednoduše odplaveny pryč. Zeolit považujeme za zcela bezpečný, a to jak z pohledu možného dopadu na lidské zdraví, tak i na životní prostředí. Ostatně používají jej i renomovaní výrobci, kteří pro své produkty získali ty nejpřísnější certifikáty. Více o zeolitu se můžete dozvědět zde.
Jedlá soda (Hydrogenuhličitan sodný) je jiná látka než soda na praní (Uhličitan sodný). Není proto možné je zaměňovat. To pochopíte při malém opáčku z chemie zde. Z jejich odlišné chemické podstaty se pak odvozuje i použití pro rozdílné účely. Jaké je průmyslové využití jedlé sody, a kde se využívá prací soda, se přehledně dozvíte zde. Překvapivé vychytávky pro úklid Vaší domácnosti pomocí jedlé sody najdete zde.
Ne, naše prací prostředky jsou zcela bez parfemace. Vyhýbáme se i přírodním aromatickým olejům. Ty se sice poslední dobou těší velké oblibě, ale málokdo ví, že jsou jedním z nejčastějších alergenů. Proto ani je v našich prášcích nenajdete. Přesto pro všechny testující byla překvapením příjemná vůně vypraného prádla, která u čistě ekologických přípravků není zcela samozřejmostí.
Ne, naše prací prostředky jsou vyrobeny zcela bez použití palmového oleje. Jsme si vědomi, že existují i udržitelné způsoby pěstování palem, ale dokud to nebude absolutní samozřejmostí, bez palmového oleje se rádi obejdeme. Vyjadřujeme tak svůj nesouhlas s ničením vzácných ekosystémů, nelegálním zabíráním půdy a soustavným porušováním lidských práv. K shlédnutí doporučujeme tento poutavý dokument.
Při vývoji našich výrobků jsme pečlivě zvažovali každou vstupní surovinu. Hlavními kritérii pro nás byla jejich biologická rozložitelnost, ochrana vod, neživočišný původ surovin a dobrá snášenlivost pokožky, a to i pokožky dětské, která je jemná a citlivá.
Nařízení CLP (pro "klasifikaci, označování a balení") je nařízení Evropské unie z roku 2008, které sjednocuje systém klasifikace, označování a balení chemických látek a směsí v rámci Evropské unie do celkově shodného systému (GHS). Toto nařízení mimo jiné řadí prací sodu či kyselinu citronovou mezi nebezpečné látky a nově ukládá povinnost je adekvátně označovat příslušnými výstražnými symboly a texty.
Naše prací prostředky neobsahují žádné enzymy, ani parfemaci, což jsou nejčastější původci podráždění pokožky u citlivých jedinců.
Výrobky byly dermatologicky testovány na odborném pracovišti. Po stránce dermální snášenlivosti byly vyhodnoceny jako nedráždivé pro kůži.
Ano, naše výrobky jsou dostatečně účinné, aby vypraly i dětské pleny, zvláště pak při vysokých teplotách. Zároveň jsou šetrné k citlivé dětské pokožce. Viz předchozí odpověď.
Výrobky byly testovány v certifikovaných ekologických laboratořích. Byla u nich stanovena biologická rozložitelnost podle OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Výrobky Ekoper splnily kritéria pro klasifikaci: snadno odbouratelné.
Ne. Bojujeme proti krutosti. Zásadně nesouhlasíme s testováním výrobků na zvířatech.
Ano. Naše výrobky neobsahují žádné složky živočišného původu a nejsou testované na zvířatech.

Produkty Ekoper jsou vyrobeny z pečlivě zvolených surovin na přírodní bázi. Neobsahují enzymy, fosfáty, umělá bělidla ani optické zjasňovače. Díky tomu jsou v přírodě velmi snadno odbouratelné.

Složením to však zdaleka nekončí. Dbáme, aby naše výrobky byly šetrné k životnímu prostředí nejen během jejich užívání, ale už při jejich vývoji a výrobě. Převážná část výrobního procesu tak probíhá za použití tradičních technologií a ručně.

Nemalou pozornost věnujeme jejich obalům, které jsou recyklovatelné. Za samozřejmost považujeme netestování našich přípravků na zvířatech.

Ano, šetrný přístup k přírodě uplatňujeme nejen při vývoji a výrobě našich přípravků, ale také při jejich balení.

Výrobky Ekoper najdete v řadě obchodů se zdravou výživou a ekologickou drogerií, a to kamenných i on-line. Dále také v prodejnách, které fandí bezobalovému zboží.

Zde uvádíme aktuální seznam prodejců:
Připravuje se…

Jste-li obchodník a naše výrobky Vás oslovily, napište nám prostřednictvím jednoduchého kontaktního formuláře. Rádi Vám pošleme naši nabídku. Věříme, že Vás zaujme, a že klienti posléze Vaši volbu ocení.

KONTAKT

Výrobce
ADVENI MEDICAL, spol. s r.o. logo
ADVENI MEDICAL, spol. s r.o.
Renneská třída 407/29
639 00  Brno

IČ: 28358996
DIČ: CZ28358996

E-mail: info@advenimedical.cz

PRO SPOTŘEBITELE

PRO OBCHODNÍKY